• Wycieczka do wrocławskiego ZOO

• 05.11.2016 01:38

• Wycieczka do wrocławskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola.  We wtorek 18 października nasze przedszkolaki wyruszyły autokarem do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Wrocław przywitał nas dobrą na zwiedzanie pogodą, bez  tak popularnych u nas ostatnio opadów deszczu. ...
      •  ZOO pokazało nam różnorodne oblicza. Podziwialiśmy ogromną ilość odmian i gatunków zwierząt, ptaków, ryb, przepiękną rafę koralową, oraz bujną roślinność. Zachwyciło nas Afrykarium gdzie wielkie akwaria powodowały iluzję przebywania w głębinach. Duże wrażenie zrobił na wszystkich tunel pod zbiornikiem wodnym, gdzie mogliśmy obejrzeć płaszczki, rekiny i inne ciekawe ryby.

Podczas zwiedzania ogrodu, dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Przedszkolakom szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy..

W czasie gdy nasze najmłodsze dzieci odkrywały  kolejne gatunki zwierząt  5,6- latki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt. „ Wyprawa polarnika i co z tego wynika?” Przedszkolaki podczas spotkania  dowiedziały się co to jest biegun północny i gdzie się znajduje, jakie zwierzęta tam żyją? Dzieci uczestnicząc w zajęciach poznały "zmartwienia" niedźwiedzia polarnego, czyli zagrożenia dotyczące Arktyki.  Poprzez pogadanki z fachowcami  doskonale przygotowanymi do tematu dzieci dowiedziały  się, że ich codzienne decyzje (np. segregowanie śmieci, oszczędzanie prądu itp.) mają naprawdę globalny wpływ.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Marta Flis