• Zajęcia otwarte w grupie II

• 08.06.2017 10:55

• We wtorek, 30 maja, do przedszkola zawitali rodzice dzieci z gr. II, aby zobaczyć swoje pociechy w akcji. Mimo, że dzieci mogły być już zmęczone o tej porze, to zapewne chęć zaprezentowania się przed rodzicami z jak  najlepszej strony sprawiła, że były bardzo zdyscyplinowane i skupione na zadaniach.
      • Tematyką zajęć były zabawy i ćwiczenia o charakterze matematycznym. Zapewne wielu rodziców chciałoby zobaczyć jak wyglądają zajęcia ich dzieci w przedszkolu, może zastanawiają się czasami, jak one spędzają czas, czego się uczą, jak się bawią. Odpowiedzi na te i inne pytania mają służyć m.in. takie spotkania. Celem zajęć otwartych  jest stworzenie rodzicom możliwości „podpatrzenia” swoich dzieci wśród rówieśników, tego jak się bawią, współpracują ze sobą i uczą.

W trakcie spotkania przekazano informacje, dotyczące innowacji pedagogicznej, która funkcjonuje w przedszkolu. Po przedstawieniu najważniejszych idei pedagogiki Marii Montessori zaprezentowano rodzicom zestaw materiałów jednego z pięciu działów systemu – matematyki. Rodzice mieli okazję popracować z dzieckiem wykorzystując wybrany przez siebie materiał.

Dziękujemy Rodzicom za obecność i  za zaangażowanie w trakcie spotkania. Aktywna postawa rodziców utwierdza nas,  nauczycieli, w przekonaniu, że to, co robimy jest właściwe, tym samym motywuje do dalszej pracy.

Bogumiła Trzęsowska

Ewa Wojewoda