• Wycieczka przedszkolaków do Krośnic

• 30.05.2017 10:45

• Krośnice znajdują się w niewielkiej odległości od Mirkowa. Około godziny spokojnej jazdy i znaleźliśmy się na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Niektórzy nazywają ją również „krainą tysiąca stawów”, choć tak naprawdę akwenów jest około trzystu. Jest to największe skupisko stawów hodowlanych w Europie, a najcenniejsze z nich Stawy Milickie należą m.in. do Living Lakes (Żyjące Jeziora).
      • Dolina Baryczy to największy w Polsce rezerwat ornitologiczny, prawdziwy ptasi raj. Stąd też może i nazwa warsztatów, w których brały udział nasze przedszkolaki - „Skrzydlate ogrody”. Pani prowadząca pokazała dzieciom kilka różnych gniazd i opowiedziała z czego są zbudowane, a następnie przedszkolaki samodzielnie próbowały zbudować gniazdo. Potem każdy dostał zdjęcie wybranego ptasiego jaja i starał się pomalować swój model według owego wzoru. Gdy gniazda i jaja były gotowe dzieci otrzymały ptaki wykonane z masy solnej oraz zdjęcia różnych ptaków i również miały za zadanie pomalować sylwety ptaków według wzoru. Dzieciaki podeszły do zadania z niezwykłym zapałem, miały też możliwość obejrzeć różne ptaki, które żyją w tej okolicy. Powstały piękne prace.

Zmęczone działalnością twórczą zasiadły do pikniku na świeżym powietrzu.  Kolejną atrakcją był przejazd kolejką. W czasie jazdy pan konduktor rozdał podróżnym pamiątkowe bilety. Nie mogło też zabraknąć zabawy na placu zabaw, który dostarczył dzieciom wiele atrakcji.  Śmiechu, radości było co niemiara. Niestety czas nam szybko upłynął i musieliśmy wracać do przedszkola.

Bogumiła Trzęsowska