• Warsztaty mydlarskie

• 26.05.2017 15:03

• W  czwartek – 25 maja wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w ciekawych i kreatywnych zajęciach, które stały się okazją do przygotowania niebanalnych upominków dla rodziców.

Pod okiem fachowej pani instruktor dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy.
      • Każdy otrzymał foremki i bazę mydlarską do  samodzielnego wykreowania dwóch mydełek. Przedszkolaki  decydowały o wyborze koloru, zapachu oraz dodatków w swoich mydełkach. Dzieciaki podeszły do zadania bardzo poważnie, w skupieniu oglądały, wąchały i wybierały potrzebne materiały.

Z ogromną uwagą mieszały składniki w swoich kubeczkach i ostrożnie przelewały do foremek. Każde dziecko chciało aby jego prezent był wyjątkowy i najładniejszy. Jednakże już sam proces tworzenia sprawił dzieciom dużą frajdę. Mogły dowiedzieć się jak powstaje mydło, co to jest i jak wygląda gliceryna itp.

Mamy nadzieję, że rodzicom podobnie jak dzieciom prezent się spodoba i docenią twórcze zaangażowanie swoich pociech.

Bogumiła Trzęsowska