• Obchody Dnia Ziemi w przedszkolu i szkole

• 15.05.2017 12:19

• Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Dla nas, przedszkolaków i uczniów, jest to dzień refleksji nad tym, jaka była niegdyś i jaka jest obecnie nasza planeta - również od nas zależy jaka będzie w przyszłości.
      • W tym roku postanowiliśmy nasze myśli o Ziemi zaprezentować w sposób ekspresyjny - w formie śpiewu, tańca i gry na instrumentach. Przedszkolaki zaśpiewały hymn o ekologii, a każda klasa ciekawie zinterpretowała wybrany utwór muzyczny, którego treść nawiązuje do dzisiejszego święta.

PLAKAT EKOLOGICZNY TEGOROCZNYCH OBCHODÓW

Uniwersalny charakter przekazu stworzył wokół nas wszystkich atmosferę zadumy nad rolą, jaką każdy z nas ma do spełnienia, by Ziemię uczynić przyjaznym miejscem do życia dla nas - ludzi, dla zwierząt i dla roślin.

Ewa Wojewoda