• Spotkanie z muzyką WIOSNA

• 27.03.2017 12:39

• 17.03.2017r. (piątek) w naszym przedszkolu odbyło się – jak co miesiąc, spotkanie z muzyką. Tym razem zespół muzyczny( reprezentowany przez P. Monikę Malec) porwał nas w świat fantazji i wywołał uśmiech na naszych twarzach!
      • Tematyką występu była długo wyczekiwana przez nas wiosna! Pani Monika zaczęła od pogadanki, dzieci chętnie opowiadały o oznakach nadchodzącej wiosny. Cała zabawa zaczęła się od wspólnego tańca jakim był walc. Po chwili w progu naszych drzwi stanęła piękna, malownicza, uśmiechnięta Pani Wiosna… Dzieci zdumiały z zachwytu! Trzymała w rękach wielki bukiet wiosennych kwiatów a przywitała nas śpiewając- i zarazem ucząc nas piosenki ,,Hej wiosno hej….!”.  Pani Monika wciąż nas ,,czarując” wyłoniła z grypy chętne dzieci, które wcieliły się w role zwierząt tworząc zespół  Rock and roll i zagrały prawdziwy koncert. To dopiero były emocje….. Później zaproszono nas do udziału w Ptasiej audycji . Wszyscy śpiewaliśmy naśladując odgłosy zwierząt. Największą niespodzianką był występ pań nauczycielek, które w rytmach wiosennych melodii tańczyły po całej sali i zarażały pozytywną energią. Emocji nie było końca… Jednak cały występ zakończył się ostatnim już tańcem i śpiewem, do którego dzieci założyły elementy ludowego stroju i tym oto wesołym akcentem pożegnaliśmy się.

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z muzyką, które odbędzie się już za miesiąc!

Natalia Koksanowicz - Mróz