• Zwierzęta egzotyczne w przedszkolu

• 12.12.2016 23:51

• Czy ptasznik to straszny ptak? Czy wąż mleczny pije mleko, a boa dusiciel może udusić człowieka? Czy agama brodata nosi brodę, a błotna uwielbia taplać się w błocie? Na te i inne pytania padały odpowiedzi! W czwartek 8 grudnia, w przedszkolu gościł pan, który prowadzi  ZooTeam (wystawę zwierząt egzotycznych) we Wrocławiu. Ze swojej hodowli przywiózł  patyczaka, gekona lamparciego i afrykańskiego, agamę błotną i brodatą, karaczana madagaskarskiego skorpiona, węża mlecznego kameleona i jeża pigmejskiego.
      • Zwierzęta, choć na początku budziły przerażenie, okazały się przyjaznymi stworzonkami. Dzieci mogły je poobserwować, wziąć je na ręce, pogłaskać, posłuchac ciekawostek dotyczących ich życia - już sama ich obecność wzbudziła ogrrrromną ciekawość.

Dzisiejsze warsztaty stały się świetną okazją, do tego, by dzieci na własne oczy zobaczyły zwierzęta, które do tej pory widziały tylko na obrazkach lub w filmach.  Emocje, które zostały dziś poruszone sprawią, że to spotkanie pozostanie na długo w ich pamięci.

Ewa Wojewoda