• Spotkanie z muzyką w przedszkolu WIOLONCZELA

• 07.06.2015 19:14
      • 3.04.2015 - odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert. Po raz ostatni przed wakacjami przywitaliśmy się z panią Kasią i jej  gościem specjalnym, śpiewając naszą ulubioną „Dzieńdobrynkę”.

Poznaliśmy kolejny ciekawy instrument – wiolonczelę i grającego na niej  pana Adama G. Budowę tego instrumentu, przybliżył dzieciom wiersz, z którego dowiedziały się jak nazywają się poszczególne części wiolonczeli. Pan Adam zaprezentował różne sposoby gry na tym wspaniały instumencie, co wzbudziło salwy śmiechu wśród przedszkolaków.

Dzieci wysłuchały kilka utworów z repertuaru muzyki klasycznej m.in. „Barcarolle” J. Offenbacha, etiudy G. Goltermanna oraz fragment z „Nabucco” G. Verdiego – przy których dyrygowały, płynęły gondolą lub tańczyły. Dzieci bawiły się również przy piosence „Lody poziomkowe”.

Bogumiła Trzęsowska