• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2015

• 11.05.2015 11:43
      • „Nad rzeczką opodal krzaczka
        mieszkała kaczka Dziwaczka
        Lecz zamiast trzymać się rzeczki”…..
        Trafiła do biblioteczki
        Opowiem to w kilku słowach:
        Przybyła do Mirkowa
        By ciuchcią kolorową
        z pięknymi wagonikami
        Przewieźć nasze dzieciaki
        z szerokimi uśmiechami

Dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej w Długołęce już drugi raz do naszego przedszkola przyjechała kolorowa ciuchcia. W tym roku konduktorem była znana wszystkim przedszkolakom bohaterka wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”.

Pociąg przewiózł nas ulicami Mirkowa .W trakcie przejażdżki mogliśmy obserwować pięknie kwitnące i wspaniale pachnące drzewa oraz krajobraz naszej miejscowości.

Na koniec przejażdżki wszystkie grupy stanęły do pamiątkowych zdjęć. Dzieci ku swojej wielkiej radości otrzymały balony we wszystkich kolorach tęczy oraz magnesiki w kształcie…kaczki.

To była dla nas niezapomniana przygoda. Dziękujemy bardzo za tą wspaniałą, bajkową podróż.

Marta Flis