• Spotkanie z muzyką w przedszkolu TUBA

• 03.04.2015 11:05
      • W środę – 1.04.15r pani Kasia przyjechała do nas z kolejnym gościem – panem Piotrem Kosińskim. Dzieci poznały następny instrument z rodziny dętych blaszanych – tubę. Dowiedziały się jak jest zbudowana, mogły się też przekonać, że muzyk , który na niej gra oprócz talentu i umiejętności gry na tym instrumencie musi  być silny, bo tuba jest ciężka – waży 10 kg. Mogliśmy wysłuchać kilku utworów, które  zagrał dla nas pan Piotr, a nawet „zatańczyć” w rytm niektórych z nich. Były też zagadki muzyczne – fragmenty utworów z filmów i bajek.

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi dzieci bawiły się przy piosence „ Leśne duszki”.

Czas jak zwykle upłynął bardzo szybko i musieliśmy pożegnać się z naszymi gośćmi.

Następny koncert już za miesiąc.
        Bogumiła Trzęskowska