• Warsztaty ceramiczne w przedszkolu

• 18.12.2014 11:32
      • Dnia 15.12.2014 r. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w warsztatach ceramicznych. Dzieci wykonały płaskorzeźbę przedstawiającą siebie samego. Po wykonaniu wstępnego, graficznego projektu wykonały podstawę, potem ramę, na którą naniosły elementy ozdobne,tj.serduszka, ślimaczki, po czym przystąpiły do uformowania z gliny części postaci. Wykorzystując drewniane patyczki wykonały takie elementy jak, włosy, usta, palce, itd.
        Prace dzieci zostaną wypalone w piecu, dzięki czemu będą wyglądały jak prawdziwe dzieła sztuki.
        Praca w glinie stała się doświadczeniem niezwykle ciekawym, każde dziecko przekonało się, że dłonie potrafią zamienić zimny i twardy kawałek bezkształtnej masy w ciepły, miękki w dotyku i bardzo plastyczny materiał.
        Było to już drugie, po zeszłorocznym, spotkanie w ramach twórczości ceramicznej, liczymy na kolejne.
        Ewa Wojewoda