• Montessori w przedszkolu

• 05.07.2016 11:18
        • Od września 2016 roku przedszkolaki mają możliwość korzystania z sali terapeutycznej zagospodarowanej zgodnie z wymogami montessoriańskimi. Sala jest jasna, posiada uporządkowana i estetyczną przestrzeń wypełnioną materiałem rozwojowym mobilizującym dziecko do pracy.Jest to gotowy,oryginalny materiał opracowany przez twórczynię systemu, Marię Montessori, oraz  zestaw samodzielnie przygotowywany przez pedagoga specjalnego,na bieżąco poszerzany. Materiały są uporządkowane tematycznie i łatwo dostępne - umieszczone w zasięgi ręki dziecka. Dzieci mogą realizować ćwiczenia z zakresu 5 działów edukacji Montessori: dnia codziennego, wychowania kosmicznego (przyroda), matematyki, edukacji językowej i kształcenia zmysłów.
        • „Z tej mąki będzie chleb…. czyli wycieczka do Młyna Zawadka”

• 23.06.2016 22:29
        • Jeszcze nie ostygły emocje po wygranym meczu, a już czekała na Nas kolejna ekscytująca przygoda… W środę zaraz po pysznym i pożywnym śniadanku wszystkie grupy przedszkolne oraz klasa Ia  wsiadły do autobusów i udały w okolice Środy Śląskiej. Celem naszej podróży była mała, urokliwa miejscowość  Zawadka , która słynie z młyna. Młyn, niegdyś wodny ,to budowla z przełomu XIX/XX wieku.
        • PRZEDSZKOLAKI KRAKOWIAKI WITAJĄ BISKUPA

• 22.06.2016 20:45
        • 17 czerwca parafię w Mirkowie pod wezwaniem Św. Brata Alberta odwiedził Jego Ekscelencja Biskup Andrzej Siemieniewski. Biskup przyjechał do nas z okazji odpustu parafialnego , przeprowadził również wizytację kanoniczną. ...