• Dwudniowa wycieczka klas Ib i IVb do Myśliborza

• 02.01.2019 20:39
      • W dniu 19.12.2018r. klasy Ib i IVb wyjechały na dwudniową wycieczkę do Myśliborza do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra". Ośrodek edukacyjny położony jest na terenie Parku Krajobrazowego "Chełmy" będącego fragmentem Pogórza Kaczawskiego. Dzieci uczestniczyły w cyklu warsztatów, których celem było zdobywanie wiedzy i umiejętności przyrodniczych oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Zajęcia prowadzone były w doskonale wyposażonych salach seminaryjnych przez doświadczonych trenerów. Ich tematyka dostosowana została do wieku uczestników, np. młodsze dzieci zdobyły wiedzę dotyczącą życia pszczół, zwierząt żyjących w polskich lasach, a starsze pogłębiły wiedzę z zakresu zjawisk przyrodniczych, m.in. fotosyntezy i uczestniczyły w doświadczeniach chemicznych  w warunkach laboratoryjnych. Na terenie ośrodka znajduje się park rehabilitacji zwierząt (sów, bocianów), a także cmentarzysko odpadów prezentujące sposób rozkładania się różnego rodzaju odpadów.
      • Niedaleko ośrodka mieści się restauracja, w której dzieci jadły obiady, natomiast śniadania i kolację przygotowali uczniowie z klasy IVb korzystając z kompletnie wyposażonej kuchni. Dzieci miały również czas na zintegrowanie się - odbył się konkurs tańca, dyskoteka, wspólne czytanie, gry i zabawy w sali rekreacyjnej.

Bogaty program dnia i zapowiedź nocy poza domem wyzwolił w dzieciach mnóstwo ekscytacji, co przełożyło się na problemy z zaśnięciem - najbardziej wytrwali usnęli ok. godz. 2.00! Bardzo dzielni byli uczniowie z klasy IB - wielu z nich po raz pierwszy spało poza domem!

Wyjazd z klasą do Ośrodka "Salamandra" pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki. Mamy nadzieję, iż z oferty ośrodka skorzystamy w przyszłości, w okresie wiosennym.

Ewa Wojewoda

------------->do galerii